Vastuseks Presidendile: Eestis on tõepoolest hea elada!

Detsembris Faktum & Ariko poolt läbiviidud uuringu põhjal arvab 82% Eesti elanikest, et Eestis on hea elada. Seejuures valitseb erinevates vastajarühmades märkimisväärne üksmeel.

Uue aasta alguses tegi President Ilves üleskutse nimetada põhjuseid, miks on Eestis hea elada. Oma videopöördumist alustab President küsimusega: “Mida Sina arvad, kas Eestis on hea elada?”. Saame sellele küsimusel vastata: jah, enamik Eesti elanike arvates on see nii.

Neile, kes soovivad pooltühja klaasi näha, võib “lohutuseks” öelda, et võrreldes nelja aasta taguse ajaga on olukord veidi halvenenud. Veebruaris 2008, aasta enne seda, kui õppisime uue sõna ‘masu’, oli rahulolematuid kaks korda vähem. Küsimusele “Kas Teil on Eestis hea elada?” vastas tookord jaatavalt 88% ning eitavalt 7% (vastuse jäi võlgu 5%). Sel korral vastas jaatavalt 82% ning eitavalt 15% (vastuse jäi võlgu 3%).

Tasub märkimist, et rahulolematusel ei ole oma nägu – sellel ei ole vanust, elukohta, sissetulekut ega rahvust. Seega võib oletada, et rahulolematuse taga on konkreetse inimese meelelaad ja teda isiklikult puudutanud elusündmused. Või nagu President tabavalt märkis, võib argipäeva askeldustes lihtsalt meelest minna, et Eestis on hea elada.

14.-19. detsember 2011 toimunud küsitlusele vastas 473 inimest. 7.-12. veebruar 2008 läbiviidud uuringule vastas 503 inimest. Mõlemal juhul oli sihtrühmaks 15-74 aastased inimesed üle-Eesti.

Veiko Paalandi
Faktum & Ariko konsultant

Avaldatud Delfis

Advertisements

Sildid:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: